Často kladené otázky

• Kostry, väzivá, svaly, nervové dráhy, povrch kostí
• Srdce
Plod počas gravidity
• Orgány v brušnej dutine
• Prietok krvi a jeho možné prekážky
• Poloha a stav močovo pohlavného ústrojenstva
• Používa sa na rýchlu orientáciu o stave a polohe orgánov

Na  vyšetrenie USG dáva pacientov praktický lekár alebo lekár špecialista v odôvodnených prípadoch. USG vyšetrenia zároveň bývajú obvykle v rámci preventívnych prehliadok a sú hradené zo zdravotného poistenia. V našej amulancii vykonávame USG vyšetrenie v rámci preventívnej prehliadky (hradené zdravotnou poisťovňou) a na základe vlastnej žiadosti (napr. predoperačné vyšetrenie - hradí pacient).

V prípade osobného záujmu o toto vyšetrenie, pacient si ho zaplatí sám. Platí to i v prípade, ak je daný typ USG vyšetrenia definovaný ako nadštandard, a ak si pacientky berú výsledky vyšetrenia domov.

Pozrieť cenník

Na USG vyšetrenie, hradené zo zdravotného poistenia, sa pacient preukazuje platným zdravotným poistením (kartička poistenca), žiadankou o vyšetrenie potvrdenou odosielajúcim lekárom, výmenným lístkom a termínom vyšetrenia. Samoplatitelia sa preukazujú žiadankou a platným termínom vyšetrenia.

Na vyšetrenie je potrebné sa objednať (vložiť do slova "objdnať" link na objednávkový systém) a dodržať pokyny objednávajúceho personálu pracoviska. Pred plánovaným USG vyšetrením sa informujte, či je potrebné sa určitým spôsobom pripraviť. Inak nevyžaduje žiadnu prípravu – pacient si len odloží odev podľa pokynu lekára, aby boli vyšetrované orgány dostupné.

Keď si idete dať vyšetriť brucho (pečeň, žlčník, pankreas, obličky, slezina, cievy), je dobré jeden deň pred vyšetrením držať diétu s výlučnou konzumáciou jedál, ktoré nespôsobujú plynatosť. Pri vyšetrení malej panvy (mechúr) je potrebné mať naplnený močový mechúr.

Vyšetrenie trvá obvykle 15 – 30 minút.

Máte otázku?

TOMA-MED, s. r. o.
MUDr. LAZAR – praktická lekárka
Ambulancia všeobecného lekára pre dospelých

Poliklinika Strečnianska
Strečnianska 13
851 05 Bratislava – Petržalka
2. posch. č. d. C 222

Volajte: 02/63 814 154

Fakturačné údaje

TOMA-MED s.r.o.
Klenová 8
831 01 Bratislava

IČO: 36 852 627

This site was started with Mobirise templates